Katalog

Katalog zbiorów Nowohuckiej Biblioteki Publicznej 

Elektroniczne konto czytelnika:

Logowanie 
Aby zalogować się na swoje konto, należy w polu Identyfikator wpisać nazwisko i imię, numer karty bibliotecznej, numer PESEL lub adres e-mail. Logowanie przy użyciu nazwiska i imienia może się nie udać, jeśli w bibliotece zarejestrowane są inne osoby o tym samym imieniu i nazwisku. Hasło podaje bibliotekarz podczas zapisu do Biblioteki. Użytkownicy, którzy zdalnie zarejestrowali się w bazie Biblioteki, wpisują hasło wygenerowane przez system i wysłane na wskazany adres e-mail. Zaleca się zmianę hasła po pierwszym logowaniu. Czytelników, którzy nie znają swojego hasła, prosimy o kontakt z dowolną filią biblioteczną.

Przejście do logowania

Stan konta
Zalogowani czytelnicy mogą sprawdzić:

 • swoje dane kontaktowe i edytować je,
 • tytuły wypożyczonych książek i ich terminy zwrotu,
 • historię swoich wypożyczeń,
 • tytuły książek zarezerwowanych,
 • tytuły książek zamówionych i numer w kolejce osób oczekujących,
 • wysokość naliczonych opłat.

Prolongata
Termin zwrotu wypożyczonej książki można prolongować trzykrotnie, o ile czas jej wypożyczenia jeszcze nie upłynął i dany egzemplarz nie został zamówiony przez innego użytkownika.

Zamówienia i rezerwacje
Czytelnicy mogą zdalnie zarezerwować każdy aktualnie dostępny w bibliotece egzemplarz i wypożyczyć go w ciągu pięciu dni roboczych od dnia rezerwacji. Tytuły, których wszystkie egzemplarze są wypożyczone, można zamówić. System e-mailowo powiadamia oczekujących czytelników o możliwości odbioru zamawianych pozycji.

Rezerwacje i zamówienia

 1. Możliwość zamawiania i rezerwacji książek mają czytelnicy wszystkich filii Nowohuckiej Biblioteki Publicznej. Osoby niebędące naszymi czytelnikami mogą skorzystać z funkcji zdalnego zapisu.
  Zdalna rejestracja w bazie czytelników Nowohuckiej Biblioteki Publicznej daje możliwość rezerwowania i zamawiania poszukiwanych tytułów jeszcze przed formalnym zapisem w filii bibliotecznej.
  Formularz rejestracyjny dostępny jest po kliknięciu „Zapisz się” w zakładce Konto na stronie katalogu on-line Nowohuckiej Biblioteki Publicznej. Po wypełnieniu formularza system na wskazany adres e-mailowy wysyła link aktywacyjny. Jeżeli czytelnik potwierdzi swoją rejestrację w bazie, system wyśle drugą wiadomość z hasłem dostępu do konta. Aby rezerwować i zamawiać wystarczy już tylko zalogować się na swoje biblioteczne konto.
  Czytelnicy, którzy zdalnie zarejestrowali się w naszej bazie, aby odebrać niezbędną do wypożyczeń kartę biblioteczną, muszą jeszcze w dowolnej filii Biblioteki okazać dokument tożsamości i wypełnić tradycyjną kartę zapisu.
 2. Rezerwacje dotyczą książek, które są dostępne w bibliotece, zamawianie natomiast odnosi się do tych wydań, które aktualnie są wypożyczone lub zarezerwowane.
 3. Z funkcji zamawiania i rezerwacji można korzystać przez całą dobę po zalogowaniu się w systemie na stronie centralnego katalogu Biblioteki. Chcąc zarezerwować lub zamówić dany egzemplarz książki należy wybrać znajdujący się obok opisu bibliograficznego link „Zarezerwuj egzemplarz” lub „Zamów wydanie”.
 4. Rezerwacje: Czytelnik może zarezerwować maksymalnie 3 egzemplarze i jest zobowiązany do ich odbioru w ciągu 5 dni roboczych.
 5. Zamawianie: Można zamówić maksymalnie 3 wydania. Czytelnicy, którzy podali przy zapisie adres swojej poczty elektronicznej, będą otrzymywać e-mailowe powiadomienia o możliwości odbioru zamówionych pozycji. Zamówiony egzemplarz należy odebrać w ciągu 5 dni roboczych od otrzymania powiadomienia.
 6. W razie niedotrzymania terminu zwrotu książki lub niezapłacenia naliczonych kar pieniężnych, możliwość rezerwacji i zamówień zostaje zablokowana.

 

krakowczyta.pl
Krakowczyta.pl to lokalny portal krakowskich bibliotek miejskich, który został wydzielony z ogólnopolskiego portalu e-usług bibliotecznych w.bibliotece.pl.
Jego podstawową funkcją jest możliwość przeszukiwania w jednym miejscu zbiorów 4 krakowskich bibliotek miejskich: Krowoderskiej, Nowohuckiej, Podgórskiej i Śródmiejskiej. Społeczność krakowczyta.pl tworzą biblioteki i użytkownicy portalu. Każdy, kto posiada konto w portalu może oceniać i recenzować przeczytane lektury, dyskutować na forum, zakładać grupy tematyczne, prowadzić własny blog, tworzyć wirtualne, książkowe kolekcje. Aby konto w potalu stało się miejscem zarządzania kontami bibliotecznymi, należy zintegrować je ze sobą.
Krakowczyta.pl to również miejsce promocji zbiorów i usług biblioteki- każda z bibliotek posiada własny profil, na którym może prezentować swój księgozbiór i na bieżąco informować o swojej ofercie.

w.bibliotece.pl
Każdy czytelnik Podgórskiej Biblioteki Publicznej może w prosty sposób zarejestrować swoje konto w Portalu e-Usług Bibliotecznych w.bibliotece.pl i uzyskać dostęp do wielu dodatkowych funkcji, m.in. do oceniania i recenzowania książek, jednoczesnego wyszukiwania w katalogach kilkuset polskich bibliotek (w tym 4 krakowskich bibliotek publicznych), tworzenia – wraz z pozostałymi użytkownikami Portalu – wielotysięcznej aktywnej społeczności czytelników.

Więcej o Portalu

 Wolne Lektury w katalogu Nowohuckiej Biblioteki Publicznej

Zasób IBUK – LIBRA Małopolskich Bibliotek Publicznych w katalogu Nowohuckiej Biblioteki Publicznej