Witamy na stronie internetowej* BIBLIOTEKI KRAKÓW

– nowej instytucji kultury w naszym mieście, powstałej w wyniku połączenia czterech dotąd samodzielnych dzielnicowych sieci bibliotek: Krowoderskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Podgórskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Wymienione Biblioteki decyzją Rady Miasta Krakowa od 1 stycznia 2017 roku stanowią jedną samorządową jednostkę organizacyjną, prowadzącą działalność statutową za pośrednictwem 57 bibliotek filialnych, funkcjonujących pod dotychczasowymi adresami.

Konsolidacja kilkudziesięciu bibliotek pod szyldem BIBLIOTEKI KRAKÓW – łączącej tradycyjne formy pracy bibliotecznej z nowoczesnymi technologiami informatycznymi, a także z działalnością społeczno-kulturalną – zapewni stałym oraz okazjonalnym jej klientom dogodne warunki korzystania z zasobów bibliotecznych, dzięki m.in. ujednoliconym standardom obsługi, dostępowi do książek bez względu na miejsce zamieszkania – za pośrednictwem jednej karty czytelnika obowiązującej we wszystkich filiach, rezerwacji i prolongacie zbiorów w całej sieci po jednorazowym zalogowaniu do systemu, a w nieodległej przyszłości wspólnemu centralnemu katalogowi książek zgromadzonych w zasobach BIBLIOTEKI KRAKÓW.

Wspólna BIBLIOTEKA to również większe możliwości świadczenia, w sposób kompleksowy i wszechstronny, usług informatycznych oraz edukacyjnych adresowanych do różnych grup odbiorców.

Siedziba główna BIBLIOTEKI KRAKÓW, gdzie znajdą się wypożyczalnie i czytelnie, sale wystawowe i konferencyjne, docelowo będzie umieszczona w dawnym Zajeździe Kazimierskim przy ulicy Krakowskiej 29. Na okres jego remontu i modernizacji administracja BIBLIOTEKI KRAKÓW została ulokowana w gmachu Dworca Głównego PKP w Krakowie, pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3.

* Strona www.biblioteka.krakow.pl jest w trakcie budowy.

Wszelkie informacje o bieżącej działalności BIBLIOTEKI KRAKÓW zainteresowani znajdą na stronach www czterech dotychczasowych bibliotek miejskich (zob. linki poniżej). Prosimy także o zapoznanie się z nowym regulaminem Biblioteki Kraków. Za utrudnienia przepraszamy.

Informujemy, że:
– 18 i 20 stycznia Filia nr 31 (Zachodnia 7/3a) będzie czynna w godzinach: 12:00–18:00,
– od 18 do 20 stycznia Filia nr 38 (Sławka 10) będzie zamknięta.